// Čerstvý piercing - Tattoo & Piercing Studio No Name
Systémové upozornění
Hlavní informace
  • Nikdy se nedotýkejte čerstvého piercingu špinavýma rukama.
  • Alespoň jeden měsíc nenavštěvujte bazény, saunu, jacuzzi a solária!Nenoste těsné oblečení – zamezíte tím mechanickému dráždění piercingu.
  • Během hojení nekonzumujte drogy.
  • V případě jakéhokoliv problému ihned kontaktujte svého piercera.

Čištění piercingu:

Kupte si antibakteriální mýdlo (např. Protex – tuhé nebo tekuté) a přírodní mořskou sůl (nejlépe z mrtvého moře). Jednu čajovou lžičku soli rozmíchejte v 1 dcl vody (každý den si dělejte čerstvý roztok) a ránu pomocí tamponu nebo vatové tyčinky očistěte. Šperkem zahýbejte tam a zpět, aby se roztok dostal i do rány. Toto čištění provádějte první měsíc až 6x denně a 3x denně následující dva měsíce. Piercing omývejte antibakteriálním mýdlem. Ujistěte se, že se mýdlo dostane až do rány, čehož dosáhnete pohybem šperku tam a zpět. Poté ránu důkladně vypláchněte vodou, aby se mýdlo z rány vyplavilo. Se šperkem manipulujte pouze s čistýma rukama!

Hojení piercingu:

Brzy po aplikaci začne rána vylučovat sekret, který po zaschnutí na šperku ulpívá. Sekrece piercingu je normálním projevem hojení, jenž nepovažujte za infekci. Okolí rány může být zarudlé a kůže se může lehce odlupovat. Nejcitlivější bývá piercing 1-2 týdny, poté by již při čištění neměl výrazně bolet. Pokud po dvou týdnech začne rána opět bolet, dostaví se otoky a začne vylučovat více sekretu, něco není v pořádku (projev infekce), potom v tomto případě doporučujeme návštěvu piercera pro konzultaci.

Na čištění nedoporučujeme používat silnější dezinfekce na bázi alkoholu ani antibiotikové masti (bactroban apod.), neboť alkohol příliš vysušuje a mastné krémy naopak mohou způsobit mokvání rány. Antibiotika je vhodné použít až při silné infekci. Kontaktujte svého piercera, jenž posoudí, zda taková situace nastala.

Ochutnávka z našich galerií: Andrey, Barev, Psajko    objednejte se